Siostrzane projekty
Następujące polskie Wikie mają artykuł na ten temat:
Bezsensopedia


Neo) - potoczne

Ruh4m świnię cyborga ooo jesteś taka s3xi że brałbym cie nawet na slomie w stajni u wujka wladka ku**a określenie nowych, niepełnoletnich użytkowników sieci, którzy nie potrafią dostosować się doasowo zaczęła podłączać nowych użytkowników, w związku z czym wiele dzieci uzyskało dostęp do sieci.

Określenie Dzieci Neostrady obecnie nie ma jednak nic wspólnego z użytkownikami sieci Neostrada i nie powinno być traktowane przez nich jako obraźliwe. Ten slangowy zwrot oznacza niekompetentnych internautów niezależnie od dostawcy, z którego usług korzystają.

Skrótowe określenie Dzieci Neo może być traktowane jako zwykły skrót od nazwy Dzieci Neostrady lub nawiązanie do głównego bohatera filmu Matrix. W tym drugim przypadku zwraca się uwagę na fakt, że Dzieci Neostrady zachowują się tak, jakby były w innej rzeczywistości i nie musiały dostosować się do ogólnie przyjętych norm.

Sposób działania[edytuj | edytuj kod]

Dzieci Neostrady często zajmują się wygłupami w sieci o charakterze nieudolnego Stosują one denerwują innych użytkowników na forach internetowych (np. obrażając ich lub zadając głupie pytania, często wielokrotnie) oraz masowo zakładają bezużyteczne zaśmiecając w ten sposób sieć. Pismo Dzieci neo charakteryzują liczne błędy językowe, ortograficzne i gramatyczne oraz nadużywanie i stosowanie pisma falowego (nazywanego potocznie pismem pokemoniastym lub gwałceniem Shifta).

Dzieci Neostrady kojarzone są z grami MMORPG (Tibia, Metin, Nostale i podobne), gdzie czasem nałogowo przesiadują wiele godzin dziennie utrudniając innym graczom grę.

Akcje przeciwko Dzieciom Neostrady[edytuj | edytuj kod]

W sieci znajduje się dużo akcji przeciwkonależą:

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.